Orlik Starszy: Turniej w Bychawie

• autor: frapio77, 2015-05-13 07:47

Bychawa, 26.04.2015 r.

Drużyna Granitu Bychawa zajęła na swoim terenie trzecie miejsce w kolejnym turnieju Orlików Starszych. Więcej w rozwinięciu.

Turniej Orlików Starszych                                  Bychawa, 26.04.2015 r.

Koordynator Turnieju: Lubelski Związek Piłki Nożnej

Organizator: Granit Bychawa

Drużyny: Granit Bychawa, Tęcza Kraśnik, Zawisza Garbów, MUKS Kraśnik, Orka Kluczkowice, Janowianka Janów Lubelski

Kadra Orlików St. Granitu Bychawa:

Bramkarze: Szymon Karsai - Flis, Wiktor Dlugoszek, Michał Szmit, Mateusz Borowski

Obrońcy: Michał Wójcicki, Michał Głąb, Norbert Frant, Jarosław Golan

Pomocnicy: Łukasz Marzec, Kamil Osmoliński, Kacper Karmiński, Kuba Suarez Kalicki

Napastnicy: Łukasz Wożniak, Michał Pawelec, Michał Podolski, Igor Szumiło

MUKS Kraśnik - Granit Bychawa 1 : 0
Tęcza Kraśnik - Granit Bychawa 0 : 2 (M. Podolski 2)
Janowianka Janów Lub. - Granit Bychawa 3 : 1 (Ł. Woźniak)
Zawisza Garbów - Granit Bychawa 0 : 3 (Ł. Wożniak 2, Ł. Marzec)
Orka Kluczkowice - Granit Bychawa 0 : 6 (Ł. Woźniak 3, Ł. Marzec 2, K. Karmiński)

Ł. Wożniak – 6
Ł. Marzec – 3
M. Podolski – 2
K. Karmiński - 1

1. MUKS Kraśnik 15 pkt
2. Janowianka Janów Lub 12 pkt
3. Granit Bychawa 9 pkt
4. Tęcza Kraśnik 6 pkt
5. Zawisza Garbów 3 pkt
6. Orka Kluczkowice 0 pkt

W skrócie (relacja trenera A.Frączka):
26.04.2015 drużyna Orlików bychawskiego Granitu gościła na swoim obiekcie 5 drużyn grupy II E1 LZPN w kolejnym turnieju Orlików Starszych. Mecze rozgrywane były systemem 'Każdy z Każdym' w 13 min wymiarze czasowym, 5 + bramkarz.

Naszym pierwszym rywalem była jak na razie najlepsza drużyna naszej grupy, zawodnicy obu ekip rozegrali dość wyrównane spotkanie z akcentami przewagi gości, którą zamienili na bramkę, swoje sytuacje mieli również i nasi zawodnicy, a najlepszą, 2 na bramkarza rywali, po doskonałym crossie Ł. Marca, Ł. Woźniak zdecydował się na indywidualną akcję, a nie na podanie do bardzo dobrze ustawionego M. Podolskiego, a szkoda, bo ta akcją powinniśmy zdobyć gola i wyjść ostatecznie na remis.

W drugim meczu spotkaliśmy się Tęczą Kraśnik, którą pokonaliśmy dość łatwo 2 do 0 po dwóch trafieniach M. Podolskiego.

Trzeci mecz rozegraliśmy z mocną Janowianką Janów Lub. pierwsze minuty to optyczna przewaga zawodników Granitu Bychawa, którą podkreślił Ł. Woźniak zdobywając gola po precyzyjnym strzale przy słupku, mecz zapowiadał się dla nas bardzo obiecująco, jednak Janowianka to drużyna która zawsze gra o trzy punkty, po jednym ze stałych fragmentów z kryciem nie zdążył Ł. Marzec, piłkę bardzo nieczysto uderzył zawodnik z Janowa, odbiła się ona jeszcze od interweniujących zawodników i w dużym zamieszaniu wtoczyła do naszej bramki, dodatkowo obok wyciągniętego jak struna Sz. Karsai - Flisa, goście uderzyli nas jeszcze dwukrotnie po szybkich kontratakach, rozmiar porażki mógł zmniejszyć w końcowych minutach M. Pawelec, po świetnym podaniu M. Podolskiego ze skrzydła wzdłuż bramki, jednak przy strzale zbyt mocno odchylił się do tyłu i przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Naszym kolejnym rywalem była Zawisza Garbów, drużyna bardzo nieobliczalna i z którą nigdy nie gra się łatwo, jednak to spotkanie okazało sie najlepszym pod każdym względem, jakie rozegraliśmy w obecnej rundzie Orlika. M. Wójcicki rządził i dzielił w naszej obronie rozbijając wszelkie pomysły przeciwników na akcje ofensywne, a pozostali zawodnicy skupiali się na budowaniu przewagi w strefie obronnej przeciwnika, co dość szybko przyniosło rezultat w postaci gola Ł. Woźniaka,  chwilę później ten sam zawodnik po raz drugi wpisał się na listę strzelców po składnej zespołowej akcji, a ozdobą i potwierdzeniem doskonałej gry była bramka zdobyta przez Ł. Marca z rzutu wolnego, piłka po jego precyzyjnym uderzeniu zakręciła za murem i wpadła w 'okienko' bramki strzeżonej przez goalkeepera z Garbowa, bez szans na jakąkolwiek interwencję, trzeba jednak przyznać, że Ł. Marzec ma patent do zdobywania pięknych goli, obierając za swój cel zwłaszcza górne rogi bramki.

W ostatnim meczu podejmowaliśmy drużynę z Kluczkowic, pierwsze minuty to szukanie najsłabszych punktów przeciwnika, by pozostałą część meczu koncentrować się na torpedowaniu bramki zawodników Orki, nasza olbrzymia siła w ofensywie i podtrzymana skuteczność strzelecka pozwoliła rozbić rywali 6 do 0.

Był to bardzo dobry Turniej w naszym wykonaniu, należy bardzo pochwalić naszych bramkarzy, zwłaszcza W. Długoszka, M. Szmita i M. Borowskiego, którzy może i nie mieli dużo pracy w swoich występach, ale jak już interweniowali to bardzo dojrzale, co bardzo przyczyniło się do ich wysokiej oceny, znacznie więcej obowiązków miał za to Sz.Karsai - Flis, wybronił to co musiał wybronić lecz stać go na więcej, jeśli chodzi o zawodników z pola to nie ma tu żadnych wątpliwości, na około 60 zawodników biorących udział w turnieju M. Wójcicki i M. Podolski byli nominowani wraz z dwoma zawodnikami MUKSu Kraśnik do tytułu Najlepszego Zawodnika Turnieju, ostatecznie wygrał środkowy pomocnik z Kraśnika, a Ł. Woźniak został Wicekrólem Strzelców Turnieju zdobywając 6 goli i ostatecznie ustępując jednym 'oczkiem' napastnikowi MUKSu Kraśnik.