Granit Bychawa - Sygnał Lublin 1:1 (0:0);

Bramka: Pietrzak 48' (as. Pietraś) - goście 47'

Skład: Zawiślak - Wolski (46' Jagiełło), Lewczuk, Dudkiewicz, Walęciuk, Olesiński (62' Styżej), K.Sprawka, Sobkowicz, Stępień, Pietraś, Pietrzak

Widzów: 50.

Więcej w rozwinięciu.

Drugi mecz w rundzie wiosennej na własnym boisku i drugi remis 1:1. Również w tym spotkaniu emocje były do samego końca, choć wynik został ustalony na początku drugiej połowy. W relacji "minuta po minucie" wyglądało to następująco:
2' - bardzo groźna akcja gości, na nasze szczęście nie zakończona strzałem na bramkę,
4' - Sobkowicz uderza z wolnego po ziemi, niestety zbyt lekko,
4' - kontra Sygnału - strzał obok bramki,
6' - nasi zawodnicy „oddają" piłkę gościom w polu karnym, ale Ci nie wykorzystują prezentu i trafiają tylko w boczną siatkę,
10’ – Lewczuk trafia z głowy w słupek bramki Lublinian po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Sobkowicza,
13’ – bardzo ładna akcja zespołowa Granitu zakończona strzałem Walęciuka, który bramkarz Sygnału sparował na rzut rożny,
22’ – uderzenie Sobkowicza ponad bramką,
24’ – Sobkowicz po podaniu od Stępnia wychodzi sam na sam z bramkarzem lubelskiej ekipy, niestety ponownie przenosi piłkę ponad bramką,
31’ – Pietrzak nie trafia do pustej bramki,
39 – 42’ – żółte kartki dla Lewczuka (za faul) i dla Stępnia (za komentowanie decyzji sędziów – notabene trudno było nie komentować rażących błędów w sędziowaniu,
45’ – koniec pierwszej połowy z wynikiem 0:0, w której - przy lepszej skuteczności - Granit powinien zdobyć 3-4 bramki.
46’ – Jagiełło wchodzi za Wolskiego,
47’ – 1:0 dla Sygnału po pięknej bramce z rzutu wolnego w okienko naszej bramki,
48’ – Pietrzak doprowadza do remisu zdobywając równie ładnego gola (a może nawet ładniejszego niż rywale) podcinając piłkę nad bramkarzem gości, która wpadła w samo okienko bramki, przy czym warto zauważyć, że nasz napastnik zrobił to z okolicy narożnika pola karnego!, asystował Pietraś,
50’ – Stępień z głowy obok bramki po dośrodkowaniu Sobkowicza z rzutu wolnego,
59’ – żółta kartka dla Olesińskiego,
62’ – Styżej wchodzi za Olesińskiego,
70’ – Pietrzak drugi raz w tym meczu nie trafia do pustej bramki – choć trzeba przyznać, że w obu przypadkach był w nienajlepszej sytuacji,
77’ – świetna okazja gości na zmianę wyniku, ale w rezultacie tylko w boczną siatkę,
80’ – Lewczuk otrzymuje drugą żółte kartkę za faul na przeciwniku – faul który nie kwalifikował się na kartkę,
82’ – idealna sytuacja na zdobycie gola dla gospodarzy, niestety w sytuacji dwóch na jednego Pietrzak zamiast do dobrze ustawionego Stępnia, podaje wprost pod nogi obrońcy Sygnału,
85’ i 88’ – Zawiślak dwukrotnie broni strzały lubelskiego zespołu,
90’ – rzut wolny dla Granitu z ok. 18 metra po faulu na Pietrzaku, zakończony przez Sobkowicza strzałem w mur; w tej sytuacji ewidentnie sędzia zawodów próbował nie dopuścić do zmiany rezultatu ponieważ pomimo protestów całej drużyny gospodarzy pozwolił gościom ustawić mur w odległości około 6 metrów!!! Dwukrotnie Walęciuk mierzył krokami dystans jaki dzielił piłkę od muru i jak nic wychodziło 6 kroków; można śmiało napisać, że temu Panu (sędziemu) to my już „dziękujemy”.
Mecz kończy się wynikiem remisowym.
Po meczu emocje z boiska przeniosły się też poza murawę, ale o tym już nie warto pisać…

Debiut w Granicie zaliczył Krystian Sprawka (90 minut) - dotychczasowy junior młodszy, który w tym roku skończy dopiero 16 lat !!!.

Jarosław Stępień – trener Granitu – tak skomentował sobotnie zawody:

Dużo słabszy mecz w naszym wykonaniu niż spotkanie z Turem. Za dużo nie wykorzystanych sytuacji w pierwszej połowie: słupek Lewego po rożnym, dwie setki Sobkowicza i Pietrzaka. Mogło być 3:0 do przerwy. Trzeba zacząć strzelać bramki, żeby wygrywać mecze. Pozytywne jest to, że nie przegrywamy i nie tracimy bramek z gry, tylko po stałych fragmentach i to po strzałach życia rywali. Krystian Sprawka zadebiutował w zespole seniorów.

Kolejne spotkanie w najbliższą niedzielę o godz. 14:00 (2 kwietnia 2017 r.). Zapraszamy!